Yüz Germe

Yüz Germe

 

Yüz germe yaşlanmayla birlikte en çok karşımıza çıkan estetik girişimlerindendir. Yaşlanma hemen herkes tarafından görülmek istenmeyen bir süreçtir.

Yaşlandığımızı her an bizlere hatırlatansa ilk olarak ne yazık ki yüz bölgemizdir. Yıllara karşı koyamayan yüzün yumuşak dokuları yerçekimi etkisinde her yıl aşağı doğru yer değiştirir. Buna bağlı olarak yeni yeni oluklar, kırışıklıklar ve sarkmalar görülür. Estetik cerrahide amaç bu süreci geriye almaktır. Bu nedenle on yıllardır çok sayıda çalışma yapılmış, sonucunda başarılı sonuçlar elde edilmiştir.

yuzgerme_wa1024

​Yüz germe teknikleri her geçen yıl gelişmekle birlikte klasik olarak orta yüz, çene altı derisi, alın ve tüm yüz gerilebilmektedir. Uygulanacak kesiler mümkün oldukça küçük ve dışarıdan belli olmayacak tarzda uygulanır. Operasyon sonrası bazı alanlar için kanama kontrolü için dren uygulanabilmektedir. Oluşan ödem ve morluklar 2 haftada gerilemektedirler.

Çeşitli yüz germe teknikleri vardır; orta yüz germe saçlı deride oluşturulan iki küçük kesi ile yapılabilmektedir. Bazı durumlarda buna ağız içinden yapılan kesiler de eşlik edebilmektedir.

Yanak ve gıdı bölgelerinin gerilme işlemleri hemen kulak önlerinden geçen ,kulak meme altına oradan da kulak arkasına ilerleyen belli olmayan kesiler ile yapılır. Gıdı bölgesi için ayrıca çene altından küçük bir kesi yapılması gerekir.

Alın germe işlemi saçlı deriden yapılan kesilerle oluşturulur. Oldukça başarılı bu yöntemde alın çizgileri belirginliğini kaybederken kaşlar da bir miktar kaldırılmış olur.

Her estetik operasyonda olduğu gibi yüz germe işleminde de yaşlanmayı geriye almaktayız. Tekniklerin ortak özelliği doğal ve iyi bir sonuç yakalamak üzerindir. Kötü sonuçlardan kaçınmak için doktor hasta diyaloğu ve hastanın beklentileri değerlendirilerek ortak bir görüş elde edilmelidir.

Hasta Gözüyle

İlgili Videolar ve Galeriler