Yağ Aldırma

Yağ Aldırma

Liposakşın işlemi teknik olarak basit olmasının yanı sıra hasta memnuniyetinin de maksimum olduğu bir işlemdir. Bu operasyon asla zayıflama amacı ile kullanılmamalıdır. Diyet ve spor uygulamaları sonrası vücutta kalan lokal yağ birikintilerinin tedavisinde etkilidir. 5 lt üzerinde yağ alınması önerilmez. Bu nedenle hastalarımızın bu bilinçle isteklerini şekillendirmesi önemlidir.

​Yağ aldırma işlemi günümüzde oldukça güvenilir, kanaması ve ağrısı minimum düzeye indirilmiş bir yöntem haline gelmiştir. Kurallarına uygun yapıldığında risk diğer operasyonlardan fazla değildir.

what-lipo

Liposakşın operasyonu başlamadan önce yapılacak bölge üzerinde küçük cilt delikleri açılır. (Bunlar daha sonra iz bırakmadan kaybolurlar.) Bu deliklerden kanamayı ve ağrıyı önleyen özel serumlar verilerek yağ dokularının daha kolay alınması sağlanır.

Son yıllarda liposakşın uygulayan aletlerde hızlı bir değişim gerçekleşti. Bu değişim işlemlerin daha kolay yapılmasına olanak sağladı. Bunlar laser ve ultrasound yardımlı liposakşın aletleridir. uygulama kolaylığı açısından geliştirilmişlerdir.

Yağ alma işleminde amaç lokalize yağ birikimlerinin azaltılmasına dayanır. Bu sayade vucut kontürleri düzeltilir iyi bir görüntü oluşması sağlanır. Bu noktada önemli olan ne kadar yağın alınacağıdır. Çok fazla yağ alınması halinde yeni deformitelere neden olunabilmektedir.

İşlem sonrası yatış genellikle 1 gündür. Taburculuk sonrası 2-5 gün içinde işe dönülebilmektedir. Bir süre korse giyilmesi gerekebilmektedir.

 

liposuction-diagram

Hasta Gözüyle

İlgili Videolar ve Galeriler