Sarkma Ameliyatları

Sarkma Ameliyatları

 

Estetik cerrahide sarkma ameliyatları yer çekimi etkisine girmiş hemen her türlü dokuda uygulanabilen ameliyatlardır. Deriyi ve altındaki dokuları diri tutan destek dokuların yaşla birlikte yer çekimi etkisine dayanamayacak ölçüde esnemesi sonucu sarkma oluşur. En sık yüzde, memelerde, göbekte, kalçalarda, kolların üst iç yüzeyinde ve sırtta görülmektedir.

Aslında son zamanlarda genel olarak ameliyatsız çözümler üzerinde durulsa da henüz kalıcı bir sarkma çözümü bulunamamıştır. Bugün için en kesin ve kalıcı çözüm ameliyattır.
 

Kollarda sarkma;

Bu bölgede en sık koltuk altından başlayıp dirseğe uzanan deri sarkmaları görülür. genellikle kolların açılması ile çok belirginleştirilir.

Bu problemin çözümü için koltuk altı kenarından başlayıp dirseğe doğru uzanan bir kesi ile tüm dokular toparlanır. Diri ve güzel bir görüntü oluşturulur. Bu ameliyatta kullanılan kesinin izi görünmeyecek şekilde planlanmaktadır.
 

Meme sarkması;

Bu problemin çözümü için meme dikleştirme operasyonu uygulanmaktadır. Oldukça farklı operasyon seçenekleri vardır. En uygun seçenek hastaya ve memedeki deformiteye göre değişmektedir.
 

Göbek sarkması;

Bu bölgenin ön sarkma ameliyatlarına abdominoplasti ya da karın germe opererasyonları denilmektedir. Ancak arka kısımda da aşırı sarkma durumu var ise sirküler tarzda germe operasyonları yapılabilir. Operasyon izleri iç çamaşır içinde kaldığı için belli olmamaktadır.
 

Yüzde sarkma;

Yüz bölgesi sarkmaları en çok sorun olan sarkmalardandır. Bu problemin tedavisi için uzun yıllardır araştırmalar ve ameliyatlar geliştirilmiştir. Günümüzde en az izle maksimum sarkma düzeltilmesi operasyonları yapabilmekteyiz. Yüz germe işlemi bu operasyonların genel adıdır. Orta yüz germe, tam yüz germe, çene altı (gıdı) germe, göz kapağı germe, alın germe gibi çeşitleri vardır.
 

Kalça sarkmaları;

Popo bölgesi yaşla birlikte en çok deforme olan alanlardandır. Kalça dikleştirme ameliyatı ile bu soruna çözzüm bulunmaktadır.

Bacak bölgesi sarkmaları;

En sık bacak iç kısımlarının sarkmalarını tarif eder. Genellikle kasık iç kısımlarından gerilerek problem giderilir. Bazı durumlarda sarkma az ise sadece liposuction (yağ alma işlemi) ile soruna çözüm bulunabilmektedir.

Hasta Gözüyle

İlgili Videolar ve Galeriler