Kontur Belirginleştirme

Kontur Belirginleştirme

Kontur belirginleştirme işlemi yüz bölgesinde yetersiz projeksiyona sahip alanlarda uygulanan işlemdir. Yüzün bazı bölgeleri diğer bölgelere oranla daha çukur, daha geride olabilmektedir. Bu durum da kontur problemlerine neden olmaktadır. Bunların çözümü yüzde inanılmaz değişimler yaratabilmektedir.

kontur​En sık karşılaşılan kontur problemleri elmacık kemiğin belirgin olmayışı, yanaklardaki çukurluklar ve çenenin belirgin olmayışıdır. Her bir problemin çözümü kendisine özgü olmakla birlikte teknik olarak farklılıklar da içerebilmektedir.

Konturların belirginleştirilmesinde, hastanın kendi dokularının kullanımı ile dışardan madde enjeksiyonu( örn:hyaluronik asit) kullanılabilmektedir. Bu amaçla teknolojik imkanların sunduğu vücut tarafından daha kabul edilebilir durumdaki bazı materyaller de kullanılmaktadır.

Hyaluronik asit enjeksiyonu ile belirginleştirme yöntemi ayaktan hiçbir ek müdahaleye gerek olmadan basitçe yapılabilmektedir. Burada önemli olan nereye nekadar madde enjeksiyonu yapılması gerektiğidir.

Yağ enjeksiyonu genellikle genel anestezi ile yapılmaktadır. Vücudun yağ birikimi olan yerlerinden alınan yağ dokuları dışarıda ayrıştırılarak uygulanacak alana verilir. Burada bilinmesi gereken bir süre sonra verilen yağın bir miktarının eriyeceği ve bu bölgelere istenilen dolgunluk sağlanana kada seans seans enjeksiyon yapılacağıdır. Önemli husus enjeksiyon miktarlarını sınırlı tutmak istenmeyen durumlardan kaçınmaktır.

Hasta Gözüyle

İlgili Videolar ve Galeriler