Kaş Estetiği

Kaş Estetiği

Kaş estetiği, kaşın pozisyonunun yüzdeki orantı ve simetriyi düzgün tamamlayabilmesi açısından önemlidir. Yaş artışı ve yer çekimi etkisi ile kaş uzun yıllar boyunca aşağı doğru yer değiştirir. Üst göz kapağının üzerine kadar gelebilmekte ve burada kaş altındaki doku ile birlikte bir katlantı oluşturabilmektedir.

33447tn

Kaşa yeniden pozisyon vererek görünümünü düzeltmek için onlarca yöntem tanımlanmıştır. Bugün en çok kullanılan yöntem endoskopik ya da endoskopik olmadan yapılan saçlı deriden girilerek uygulanankaş kaldırmaişlemidir. Bu teknik , şakak üzerindeki saçlı deriden küçük bir kesi yapılarak deri altından kaşa ulaşılması ve özel iplerle asılmasına dayanır.Kaş asmabenzer başka bir işlem ile ise kaşın dikişlerle tutturulmadan sadece cilt altı dokuların gerilmesi ile sonuca ulaşılan işlemdir.


Uygulanan işlem hangisi olursa olsun sonuçta hepsinin amacı kaşa uygun pozisyonu verebilmek ve verilen pozisyonun kalıcı olmasını sağlamaktır.

Çoğu kez kaş estetiği uygulanan hastalara aynı zamanda blefaroplasti(göz kapağı estetiği) de gerekmektedir. İyi bir sonuç elde etmek için önce kaşa uygun posizyon verilir sonra bu pozisyona uygun blefaroplasti operasyonu yapılır.​

İyileşme süreci oldukça hızlıdır. Eğer sadece kaş kaldırma işlemi yapıldı ise 1-2 gün içinde dahi işe geri dönülebilmektedir.

Hasta Gözüyle

İlgili Videolar ve Galeriler