Kalça Estetiği

Kalça Estetiği

 

Kalça dikleştirme ameliyatı form bozukluğu yaşayan kalçalarda hastanın kendi yağ dokuları, dışarından enjeksiyon materyalleri kullanımı ve en sık da protez kullanımı ile yapılan bir kalça estetiğiprosedürüdür.

kalcae_wa1024Gerek yaşın artması gerekse yapısal nedenler ile kalça bölgesi dolgunluğu olmayan hastalarımızda her iki popo üst kısımlarında boşalma ve alt kısımlar ile yanlarda yığılma görülmektedir. Bu problemin çözümünde yağ dokularının yığılma olan alanlardan alınarak boşalan alanlara transferi ile kaldırma ve dolgunlaştırma işlemi yapılabilmektedir. Bu operasyonda uygulanan yağ transferi işlemi sonrası bir kısım yağ dokusu eriyebilmekte ise de %20-40 lık kısmı kalıcı olmaktadır. Bu teknik ile fazla miktarda yağ transferi yapılamamaktadır. Küçük küçük yağ transferlerinin seans seans yapılması ile daha iyi sonuçlar alınabilmektedir.

Kalça estetiğinde diğer bir teknik ise laboratuar ortamında hazırlanan maddelerin kalçayı dolgunlaştırma amaçlı enjeksiyonuna dayanır. Bu teknik ile hyaluronik asit enjeksiyonları sıkça kullanılır. bu tekniğin dezavantajı ise fazla miktarda kullanılması gerektiğinden maliyetli bir işlem olmasıdır. Aynı zamanda geçicidir.

Slikon protez ile kalça kaldırma ve kalça dikleştirme işlemi ise son yıllarda sıkça kullanılan hemen hemen en başarılı tekniktir. Bu teknikte 

kalça orta noktasındaki olukta 5-6 cm boyutunda kesi yapılır. bu kesi daha sonr belli olmayacaktır. Bu noktadan girilerek her iki kalça kası altına girilir ve uygun boyutta protezler yerleştirilir.

Yerleştirilen kalça protezi kalça dokuları kıvamında olduğundan sertlik açısından farkedilmez. Oturmak, spor yapmak protezleri etkilemez. oldukça uzun süreli kullanılabilirken istenildiği zaman da bunlar çıkartılabilir.

Hasta Gözüyle

İlgili Videolar ve Galeriler