Gövde Estetiği

Gövde Estetiği

 


gövdeeGövde estetiği, yüz ve meme dışındaki bölgelere uygulanan estetik cerrahi girişimlerini içine alan oldukça geniş bir yelpazede ameliyat imkanı sunan bir alandır.

Karın bölgesi, kollar, sırt , yanlar, bacaklar ve genital bölge için çok çeşitli estetik cerrahi girişimi tanımlanmış ve uygulanmaktadır.

Karın bölgesi;

Bu bölge deformiteleri genellikle yağlanma ve sarkma problemlerini içerir. Göbek sarkması gibi bazı durumlarda kaslarda gevşeme de eşlik edebilmektedir. göbek estetiğinde problemlerin çözümündeliposakşın (yağ alınması işlemi), mini veya tam karın germe ameliyatı ile kasların sıkılaştırılıması işlemleri uygulanmaktadır.

Kalça bölgesi;

Kalça deformiteleri genellikle ırksal olarak belirginleşmektedir. Genel estetik görüş; dik ancak çok büyük olmayan diri kalçaların güzel göründüğü yönündedir. Bu nedenle kalça bölgesinde biriken yağ alanları yağ alma yöntemi ile azaltılarak daha dik ve dolgun kalçalara sahip olunabilmektedir. Aynı zamanda alınan yağ dokularının kalçanın daha dik görünmesini sağlayacak alanlara enjekte edilmeside kalçayı diri ve dik tutmada faydalı olabilmektedir. Son yıllarada kalça büyütme ve kalça dikleştirmeiçin slikon implantlar kullanılarak kalça estetiği operasyonları da artmıştır.

Kol ve Bacaklar;

Kol ve bacak bölgesinde en sık karşılaşılan problemler; üst kolda sarkma, bacaklarda ise iç kısımlarında sarkma - yağ birikimi birliktelikleridir. Bu problemlerin çözümünde germe ameliyatları ile liposuction (yağ alma) işlemleri uygulanmaktadır.

Baldır estetiği son yıllarda oldukça artan sayıda yapılmaya devam etmektedir. Belirginliği olmayan baldırlar slikon implantlar ile belirginleştirilmektedir.

Genital bölge;

Genital estetik vajina dudakları ve iç duvarına yöneliktir. Burada iç dudak ve dış dudak problemlerinin çözümü ile vajina daraltılması işlemleri uygulanmaktadır. Vajina estetiği hergeçen gün artarak talep görmektedir.

Hasta Gözüyle

İlgili Videolar ve Galeriler