Genital Estetik

Genital Estetik

 

Genital estetik kişinin kendisini mutsuz hissettiği her türlü deformitede uygulanabilmektedir. Estetik operasyonların bu bölgedeki sonuçları diğer bölgelere nazaran çok daha memnuniyet vericidir. Bunun en büyük nedeni ise operasyonların izsiz olmasıdır.

Ensık başvurulan genital deformiteler; vajina iç dudaklarının büyük ve sarkık oluşu, dış dudaklarında görülen sarkmalar ve volüm kaybı ile vajinal genişleme problemleridir.

Vajina iç dudaklarının (labium minör) büyük ve sarkık oluşu estetik görüntünün kötü oluşunun yanında cinsel açıdan da rahatsızlık verici bir problemdir. Bu problem lokal anestezi ile yaklaşık 1 saat süren bir operasyon ile çözülebilmektedir. Burada dikkat edilmesi gereken konu doğal bir sonuç elde etme çabası olmalıdır. Estetik cerrahlar tarafından yapılan vajina dudağı küçültme doğal sonuçları hastalar açısından oldukça beğeni kazanmaktadır. Ayağa kalkma ve işe gitme operasyon sonrası hemen olmaktadır. Cinsel hayata dönüş ise yaklaşık 2-3 hafta sonra olabilmektedir.

Vajina dış dudaklarının (labium majör) sarması ve volüm kaybına yönelik olarak yağ enjeksiyonları ve germe işlemleri yapılabilmektedir. Bu bölge iyileşmesi de iç dudak operasyonları ile benzerdir.

Vajina daraltma işlemi genital estetikte oldukça sık karşımıza çıkan isteklerdir. Doğum sonrası ya da yaşla birlikte vajina iç duvarlarında ve kaslarında zayıflama olmakta ve bununla birlikte aşırı gevşemeler olabilmektedir. Bu nedenle kişinin cinsel hayatında dolayısı ile sosyal hayatında da problemler oluşmaktadır. Çözümü oldukça basit olan işlem sonrası sosyal hayatta mutluluk kaçınılmazdır.

Vajina estetiği işlemlerinden Vajina daraltma işlemi dışardan belli olmayacak şekilde vajina içinden yapılır. Vajina girişinden başlayarak arka duvara kadar bir alan altındaki kas dokuları ile birlikte gerilir. Ne kadar daraltılacağı ameliyat sırasında özel ölçümlerle belirlenir. Ameliyat sonrası vajina içine ya da vajina ön tarafına tampon yerleştirilir. Bu tampon ertesi gün alınır. Duş alma hemen 48. saatte yapılabilir. Cinsel hayata dönüş ise 4 hafta sonra olmaktadır.

Hasta Gözüyle

İlgili Videolar ve Galeriler