Epilasyon

Epilasyon

Lazer epilasyon vücutta bulunan ve istenmeyen tüylerden kurtulmanın en etkili yoludur. Lazer epilasyonda cilde asla zarar verilmez. Lazer ışığı kıllarda bulunan ve onlara koyu rengini veren melanin pigmenti tarafından emilir. Lazer ısısı soğutma sistemli lazer tekniği sayesinde cilde zarar vermez. Lazer ısısı doğrudan kıl köküne giderek yok etmeye çalışır. 

Alexandrite lazer Türk insanları için en uygun seçenektir. Aşırı koyu tenli olmayan ve koyu renkli kıl yapısına sahip insanlarda oldukça etkilidir. Nd Yag lazer ise koyu ve bronzlaşmış ten üzerinde rahatlıkla kullanılabilir.

lazer epilasyonn

Lazer Epilasyon Kılları Nasıl Yok Eder?

Lazer epilasyon tedavisi ile kıl köklerine zarar verilir ve tekrar kıl oluşumu önlenmeye çalışılır. Kıl köklerinin emdiği enerji ısıya dönüşür ve kılların köklerindeki hücreler ısınarak zarar görür ve tekrar büyümeyecek hale gelir. Kıl kökleri tarafından emilen enerjinin ısıya dönüşmesi ve kıl köklerinin zarar görmesi milisaniyeler içinde gerçekleşir. Lazer epilasyon tedavisi sonrasında ciltte kızarıklıklar veya şişkinlikler olabilir. Ancak bunlar geçicidir. Soğutma sistemli olmayan eski tip lazer cihazlarında ciltte yanıkların olması ve lekeler kalması olasılığı daha yüksektir. Soğutma sistemli lazer epilasyon cihazlarında cildin ısınmasına fırsat verilmez. Bu sayede ciltte yanık ve leke oluşma riski en aza indirilmiştir.

 lazer epilasyon

Cihazımız;aaaaa

Kliniğimizde kullandığımız lazer cihazı  Alexandrite ve  Nd Yag lazer atışları aynı anda uygulayabilmektedir.

Alexandrite ile Nd Yag lazer teknolojisi aynı zamanda aynı prob ile kullanıldığında üstün etki, düşük komplikasyon sağlanmaktadır.

Öne çıkan özellikler;

* Yaz aylarında uygulanabilme
* Koyu-esmer tenlerde diğer yöntemlere göre daha güvenli kullanım
* İnce kıllardaki  yüksek oranda etkileşim başarısı
* Daha az seans ile daha yüksek başarı
*İnsan hatasını ortadan kaldıran kıl tipi(rengi – kalınlığı), cilt tipi gibi özelliklere göre doz belirleyen sisteme sahiptir.

Lazer Epilasyon Kalıcı Bir Sonuç Oluşturur Mu?

Lazer epilasyon tedavisi sonrasında vücudunuza istemediğiniz tüylerden tamamen kurtulmuş olursunuz. Çünkü lazer epilasyon tedavisi sırasında kıl kökleri zarar görür ve bu da tekrar kıl oluşumunu önler. Lazer epilasyon tedavisi sonrasında vücudunda tekrar kıl oluşumu başlayan kişilerde hormon incelemesi ve tedavisi yapılır. 

Lazer Epilasyonun Uygulanmaması Gereken Hastalar

Lazer epilasyonun uygulanabilmesi için bazı koşulların yerine getirilmesi gerekmektedir. Bu yüzden lazer epilasyon bazı kişilere uygulanamaz. Lazer epilasyonun uygulanamayacağı hastalar;

Gri ve bayaz kıllı hastalar
Hiperpigmentasyon ve hipopigmentasyon eğilimi olan hastalar 
Işığa karşı hassaslaştırılmış ilaç kullanan hastalar (ilaçların lazer epilasyon tedavisinden üç veya dört hafta önce kesilmesi gerekir)
Daha önceden herpes hikayesi olan hastalar lazer epilasyon tedavisi göremez. 

Lazer epilasyon tedavisi ergenliğini tamamlamış, tüyleri koyu renk olan her bireye rahatlıkla uygulanır. Açık renk tüylere sahip olan bireylerde lazer ışığı emilmez bu sebeple tüylerin yok edilmesinde etkili olmaz. 

 

 

 

Hasta Gözüyle

İlgili Videolar ve Galeriler